fotografRoman Harbuz

Zapraszam przed mój obiektyw!

Roman Harbuz , 'romeck'

Roman Harbuz , 'romeck'

fotograf, retuszer

Autoportert „sztywniacki” z 2014 roku.

Zdjęcia robię od wielu lat, „od zawsze”.

Pasją zaraziłem się od ojca, również jak ja – fotografa amatora. Jako nastolatek przesiadywałem noce w ciemni fotograficznej w piwnicy. Dziś jest to już cyfrowa ciemnia na komputerze. Starą Smienkę „zamieniłem” na nowy Samsung NX. A Practicera na Pentaxa.
Komercyjnie, dopiero w erze cyfrowych aparatów, kiedy to w 2009 roku zrobiłem zdjęcie klasowe dla syna w szkole. I od szkolnych się zaczęło. Zdjęcia w szkole robie do dziś jako fotowszkole.pl.

Jestem samoukiem. Wszystkiego nauczyłem się: od mojego Taty, z książek, z internetu oraz… z codziennej praktyki.
Upodobałem sobie portrety. Oraz zdjęcia dzieci i rodzinne. I jeśli takie moje zdjęcia się Wam podobają, i dostanę zlecenie, to nauka nie poszła w las. (Jak mawiał mój Tata…)

Studio czarnobialykadr.pl w Piekarach.

W 2014 otworzyłem wymarzone studio, 100-u metrową pracownię w Piekarach Śląskich. 50-o metrowa sala zdjęciowa, garderoba, łazienka, 20-o metrowy „pokój pracy”.
Oprócz „codzienności”, czy zdjęć do dowodów i paszportów, prowadziłem warsztaty dla uczniów z gimnazjum i technikum, dla seniorów z uniwersytetu trzeciego wieku, a nawet zajęcia dla przedszkolaków! Studio służyło również dla innych fotografów, na wynajem jako czarnobiałestudio. Czterometrowej szerokości tła fotograficzne dawały komfort pracy nawet z dwudziestoosobowymi grupami! Choć najwięcej przyjomności sprawiały indywidualne sesje portretowe.
Nowoczesne studio fotograficzne było otwarte przez trzy lata. W tej chwili trzyipółmetrowy szyld czarnobialykadr.pl szuka nowego lokalu do powieszenia…

Zapraszam przed mój obiektyw!
×